Навчання за курсом «Контроль безпечності і якості зерна, хвороби зернових, умови якісного зберіганні на елеваторі при проведенні експортних операцій» для спеціалістів і фахівців елеваторного комплексу компанії «Grain Alliance»

Опубліковано juliya.malogulko на

???? В період з 3 по 30 квітня 2024 року відбулось навчання за курсом «Контроль безпечності і якості зерна, хвороби зернових, умови якісного зберіганні на елеваторі при проведенні експортних операцій» для 30 спеціалістів і фахівців елеваторного комплексу компанії «Grain Alliance», що здійснюється Інститутом післядипломної освіти Національного університету харчових технологій в рамках проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України», що реалізується ГО «Міжнародна Фундація розвитку» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
✅ Мета навчання: поглибити професійні навички і компетентності працівників компанії щодо лабораторного контролю належних умов зберігання зерна.
Під час лекцій та обговорень серед тем були розглянуті такі актуальні питання, як визначення якості зерна при прийомі і зберіганні, відбирання проб і підготовка їх до аналізу, методики визначення домішок, використання лабораторного обладнання для діагностичних тестів, визначення органолептичних показників зерна, методи діагностики хвороб, специфіка видів знезараження зерна та об’єктів його зберігання.
По завершенню курсу було проведено опитування учасників курсу. 100% опитуваних зазначили, що підвищення кваліфікації відповідало очікуванням і сприяло професійному розвитку, а саме: «Здобув необхідні інноваційні знання, які обов’язково знадобляться мені в подальшій роботі», «Дане навчання дає можливість розширювати й поглиблювати раніше здобуті професійні знання, уміння та навички на рівні вимог виробництва», «Досягнення поставленої мети,і розвитку в роботі», «Більш якісне виконання своїх обов’язків» тощо.
46% відмітили покращення умов праці, 66,7% відмітили, що планують використовувати набуті знання, 33,3% зазначили, що вже використовують отриманні знання: «при прийманні та відвантаженні зерна, роботі лабораторії», «запроваджено HACCP 22000», «при проведенні аналізу зерна пшениці, кукурудзи, сої та інших культур», «запроваджено більш досконалий лабораторний контроль» та ін.
Навчання провели науковці та викладачі, які мають практичний досвід підготовки фахівців елеваторного комплексу. Заняття проходили у дистанційному режимі за допомогою програми Microsoft Teams.
В результаті навчання учасники курсу набули навичок:
???? Аналізувати якість зерна, вміти визначати основні хвороби зерна, їх вплив на якість зерна та насіння, знати методи діагностики цих хвороб та заходи профілактики і боротьби з хворобами зерна.
???? Визначати зараженість зерна шкідниками та мікотоксинами, основних комірних шкідників запасів та заходи боротьби з шкідниками зерна; розуміти специфіку знезараження сільськогосподарської продукції та сховищ.
???? Матимуть знання з управління безпечністю харчових продуктів, сушіння продовольчого та насіннєвого зерна.
❗️ Навчання проводиться в рамках проєкту “Розвиток трудового потенціалу для України”, що реалізує ГО “Міжнародна фундація розвитку” за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”.
Категорії: Uncategorized

Translate »