Контроль безпечності і якості зерна, хвороби зернових, умови якісного зберіганні на елеваторі при проведенні експортних операцій для 30 працівників компанії «Grain Alliance» і 26 працівників компанії «Нібулон»

Опубліковано juliya.malogulko на

29 березня і 03 квітня 2024 року розпочався курс «Контроль безпечності і якості зерна, хвороби зернових, умови якісного зберіганні на елеваторі при проведенні експортних операцій» для спеціалістів і фахівців елеваторного комплексу компанії – 26 працівників компанії Нібулон і 30 працівників компанії «Grain Alliance». Курс реалізує Інститут післядипломної освіти Національного університету харчових технологій (ІПО НУХТ) у співпраці з ГО «Міжнародна Фундація розвитку за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”.
???? Мета курсу – поглибити професійні навички і компетентності працівників компанії щодо лабораторного контролю належних умов зберігання зерна. Курс має одну тематику для обох компаній, але різне наповнення і тривалість, щоб максимально врахувати індивідуальні потреби кожної компанії Їх команди відповідальних спеціалістів від компаній та ІПО НУХТ ретельно обговорили та погодили на стадії підготовки курсу у лютому-березні 2024 року. Тому, команда компанії Нібулон навчається за 24 годинною програмою і завершить курс 23 квітня, а працівники компанії «Grain Alliance» опанують 40-годинну програму до 30 квітня 2024 року. Навчання проводять науковці та викладачі, які мають практичний досвід підготовки фахівців елеваторного комплексу. Заняття відбуваються у дистанційному режимі за допомогою програми Microsoft Teams.
???? То ж, 29 березня 2024 року фахівці виробничих лабораторій компанії Нібулон розглянули актуальні питання, які стосуються шкідників зернових культур, а саме: основні комірні шкідники запасів, їх особливості, класифікація; їх вплив на якість та зберігання зерна; клоп- черепашка, особливості, шкодочинність, специфіка видів знезараження с/г продукції та об’єктів її зберігання; фумігація, аерозольна, волога обробка; обмежувальні норми залишкової кількості фосфіну у зерні при прийманні та відвантаженні; на які показники якості впливають пестициди у зерні; особливості підготовки об’єктів до знезараження від шкідників запасів; обмежувальні фактори розвитку і розмноження шкідників. А фахівці виробничих лабораторій компанії Grain Alliance на першому з десяти навчальних занять 03 квітня 2024 року розглянули актуальні питання визначення якості зерна при прийомі та зберіганні, відбирання проб і підготовка їх до аналізу, засоби для відбору проб, відмінності відбору проб автоматичним пробовідбірником та ручним щупом. Наступні модулі слухачі опанують відповідно до програм їх курсів і у результаті навчання учасники курсу зможуть:
✅ Аналізувати якість зерна, вміти визначати основні хвороби зерна, їх вплив на якість зерна та насіння, знати методи діагностики цих хвороб та заходи профілактики і боротьби з хворобами зерна.
✅ Визначати зараженість зерна шкідниками та мікотоксинами, основних комірних шкідників запасів та заходи боротьби з шкідниками зерна; розуміти специфіку знезараження сільськогосподарської продукції та сховищ.
✅ Матимуть знання з управління безпечністю харчових продуктів, сушіння продовольчого та насіннєвого зерна.
❗️ Навчання проводиться в рамках проєкту “Розвиток трудового потенціалу для України”, що реалізує ГО “Міжнародна фундація розвитку” за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”.
Категорії: Uncategorized

Translate »