Проєкт “Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час”

Опубліковано admin на

Метою проєкту є надання організаційної, технічної та фінансової підтримки для підвищення енергоефективності промислових підприємств (далі – підприємств) у воєнний час.

Основними завданнями проєкту є:

  • визначення потреб компаній у сфері енергоефективності;
  • розвиток потенціалу співробітників компаній у сфері енергоефективності;
  • допомога обраним компаніям у плануванні заходів з енергоефективності шляхом проведення експрес-енергоаудиту;
  • реалізація програми міні-грантів для підтримки впровадження заходів з енергоефективності в обраних компаніях;
  • сприяння підвищенню енергоефективності в промисловому секторі.

Опис діяльності проєкту.

Проєкт реалізовано у кілька етапів, а саме:

У рамках проєкту надано технічну та фінансову підтримку у вигляді міні-грантів на впровадження енергоефективних заходів приватним підприємствам виробничого сектору. Пріоритет надано підприємствам, які тимчасово перемістилися до інших адміністративно-територіальних одиниць та продовжують свою господарську діяльність.

Підприємства відібрані за результатами відкритого конкурсу на висловлення зацікавленості (CoI), який розміщено на портал «Дія.Бізнес» та онлайн-ресурсах партнерів проєкту. Після завершення процесу відбору 25 відібраних підприємств були запрошені приєднатися до проєкту та підписати лист-зобов’язання щодо умов участі.

Навчання з енергоефективності було організовано у вигляді серії навчально-практичних онлайн-вебінарів з підвищення енергоефективності в промисловості загальною тривалістю 20 годин. Для кожного підприємства-учасника було проведено експрес-енергоаудит відповідно до вимог стандарту ISO 50002 «Енергоаудит, тип 1».

50 закладів П(ПТ)О Міністерства освіти і науки України, які реалізують короткострокові програми у сфері енергоефективності за меморандумами з GIZ, отримали технічне обладнання для підтримки безперервного навчального процесу в умовах воєнного часу. Після завершення Фази 2 та 3, на основі її результатів та додатково розроблених критеріїв, було відібрано 15 підприємств, які отримали подальшу підтримку у вигляді міні-грантів на реалізацію заходів з енергоефективності. З цими підприємствами було підписано грантові контракти. Гранти надавалися у гривневому еквіваленті 10 000,00 євро на одне підприємство. Гранти були використані підприємствами виключно для фінансування енергоефективних заходів, визначених у грантовому договорі.

На завершення цього етапу були створені «історії успіху», які задокументували досвід підприємств та результати енергоефективних покращень. Вони складаються з текстової частини та відеоконтенту з презентацією результатів впровадження енергоефективних заходів. Заходи з комунікації та візуалізації забезпечили широке та своєчасне інформування й популяризацію проєкту. Бенефіціари та інші зацікавлені сторони були поінформовані про цей проект, його результати та вплив, роль партнерів, а також про підтримку та фінансування проєкту з боку Німеччини.

Очікувані результати проєкту: Проєкт спрямований на підвищення енергоефективності промислових підприємств та підприємств, що постраждали від військових дій, шляхом проведення заходів з розвитку потенціалу, експрес-енергоаудитів та надання міні-грантів на впровадження енергоефективних заходів для підприємств.

Програма серії вебінарів з підвищення енергоефективності в промисловості

Презентація проєкту

Категорії: Проекти

Translate »