Національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року

Опубліковано admin на

29.12.2021 р. Кабінет Міністрів України затвердив Національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року.

Згідно Плану країна має скоротити первинне споживання енергії на 22,3%, а кінцеве – на 17,1%. А також зменшити викиди парникових газів на 56,6 млн тонн.
Проєкт «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» надавав уряду технічну та консультаційну підтримку у розробці рекомендацій до проєкту Плану заходів з реалізації Національного плану дій та під час аналізу коментарів, наданих центральними органами виконавчої влади до нього.

За підтримки Проєкту до документу включені заходи, які реалізовуватимуться нашими партнерами Мінрегіон, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, Міністерство освіти і науки України та Міністерство економіки України, Міністерство енергетики України та сприяють імплементації положень Директиви 2012/27/ЄС про енергетичну ефективність в українське законодавство:
? Формування переліку енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель бюджетних установ, в яких розташовані органи державної влади, відповідно до статті 5 27-ї Директиви ЕС про енергоефективність;
? Поширення впровадження систем енергоменеджменту та енергомоніторингу будівель комунальної та державної форми власності (за рахунок джерел, не заборонених законодавством),запровадження загальних підходів щодо моніторингу споживання паливно-енергетичних ресурсів бюджетними установами на національному рівні;
? Впровадження критеріїв енергоефективності під час здійснення публічних закупівель;
? Стимулювання підприємств до впровадження енергоефективних заходів (за рахунок джерел, незаборонених законодавством) із запровадженням моніторингу ефективності і результативності відповідного механізму стимулювання.

Завантажити Національний план дій можна на сайті Урядового порталу: https://bit.ly/3qPKZVjhttps://bit.ly/3qPKZVj

Інфо від Energy Efficiency and Climate Projects

Категорії: Новини

Translate »