В Італії відкрили перший український музей “Україна”

Опубліковано admin на

5 грудня 2021 в місті Болонія відкрився музей української культури. Організатором музею виступила італійсько-українська асоціація (Болонья) на чолі з Любов’ю Сандулович. 

На подію були запрошені голови італо-українських громадських об’єднань з Мілану, Брешиї, Бальзамо, Неаполя, Верони, Ломбардії та інших міст.
Музей урочисто відкрив особливий гість – полтавський кобзар Юрій Фединський спільно з представниками влади духовенства, гостями з інших італійських міст та директивним складом місцевої асоціації .
Участь у відкритті від ГО Міжнародна фундація розвитку взяв – відомий український діяч – Ярослав Карпець.

Музей розташований за адресою: вулиця Сан Донато, 149. На території клубу II Casalone. За задумом організаторів музею “Україна”, він має продемонструвати українську культуру XIX – XX ст.

Музей розташований на другому поверсі й складається з трьох кімнат. У першій кімнаті можна глядач може побачити виставки українських художників, які проживають в Італії, але не забули свого коріння й передають свої знання молодшому поколінню. Друга кімната представляє репродукцію української хати XIX століття. Нарешті в третій кімнаті знаходиться етнічний український одяг та аксесуари.

Організатори музею “Україна” в Болонії планують активно співпрацювати з українською громадою не тільки в Італії, а й в Україні.

Інформацію підготував Ярослав Карпець

На фото ? директивний склад асоціації Україна-Італія в Болонії (зліва на право): Ігор Лучик, автор матеріалу та Світлана Новікова

Категорії: Новини

Translate »