5 ЕТАПІВ У СТОСУНКАХ

Опубліковано admin на

5 ЕТАПІВ У СТОСУНКАХ

Макуха Вероніка, від ГО «Міжнародна фундація розвитку» відвідала лекцію психологині Нонни Телюх «Психологія стосунків».

Основне, про що йшлось – в цьому репортажі.

Стосунки – це велика праця, ви тільки уявіть, дві різні людини : з різним минулим, дитинством, картинками сім’ї, темпераментом, своїми психологічними травмами, з різним характером (холерик\флегматик\меланхолік і сангвінік – ЦЕ НЕЗМІННО і кожен має свої особливості+є змішані форми), з різними принципами, установками, тригерами – мають існувати без проблем і конфліктів… Це не реально!
Тому, потрібно контрактувати один з одним. Говорити на пряму все, що не подобається, ясність – це прекрасно.

Є певні етапи , які проживає кожна пара і їх є 5.

Впродовж кожного переходу з етапу на етап – КРИЗА (коли хочеться розійтись\розвестись).

1. Симбіоз – всім відомий етап рожевих окуляр чи квітково-букетний період, коли ви немов зефірки, дві частинки – одне ціле, ви не помічаєте недоліків в партнерові, все чудово. Тут гормони такі як : ендорфін, дофамін, окситоцин, тестостерон сходять з розуму у ваших тілах.

– КРИЗА –

2. Етап диференціації – гормони притихли, здається, що розлюбили один одного, дуже багато почуття вини і злості. Цей етап даний для того, щоб навчитись вирішувати конфлікти НЕ НАСИЛЬНИЦЬКИМ ШЛЯХОМ (є такі методи), домовлятись і поважати один одного і свій вибір. Навчитись любити не за те, яка є людина, а за те як ви відчуваєте себе поряд з нею. Етап коли і разом неможливо, але окремо ніяк також…

– КРИЗА –

3. Етап індивідуалізації – ви починаєте пошук себе, окремо. Менше проводите часу разом. Тут присутній здоровий егоїзм і професійна самоідентифікація. Тут ви вчитесь приймати людину такою, якою вона є, шукаєте себе не лише у стосунках, а й у інших сферах життя. Не забувайте давати один одному право на помилку, особливо щодо минулого, і якщо ви щось вже пробачили, не згадуйте цього, майте повагу один до одного. Ви реалізуєте свої поставлені цілі на цьому етапі, підтримуючи один одного.

– Криза трапляється рідше –

4. Етап відновлення стосунків – тут ви вже сміливо можете говорити, що любите один одного, на цьому етапі конфліктів менше, ви реалізували і знайшли себе. Секрет стосунків – вміти їх відновлювати, вогонь горіти сам не буде, розумієте? Подорожуйте разом, створюйте щось разом, у вас має бути багато спільного!).

– Криза дуже рідко –

5. Найпрекрасніший етап, до якого не доходять 70% пар… Це мудре, абсолютне кохання. Ви один одного знаєте , кохаєте один одного, все пройшли разом, і в радості і в горі! Єдине, на почві чого можуть бути конфлікти – це ефект пустого гнізда – коли діти роз’їжджаються і структура сім’ї руйнується, не так як раніше, незвично…

АЛЕ у всіх все індивідуально. Буває таке, що чоловік вже на 3 етапі, а жінка ще на 1 або навпаки = вічні конфлікти… Частіше всього, пари проживають все своє життя на 2, 3 етапі, не доходячи до найсолодшого п’ятого. Деякі при першій кризі розходяться, не витримуючи, не контрактуючи один з одним.

Тож, бажаємо вам розвиватись разом, домовлятись і бути щасливими!

Автор: Макуха Вероніка

Категорії: Новини

Translate »