Що цікавого відбулося:
З
вітальним словом до всіх учасників звернулися:
Тімоті Мадіган, директор Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Ірина Шумік, генеральна директорка Директорату професійної освіти МОН України.
Олеся Ващук, керівниця ГО «Міжнародна фундація розвитку».
Анастасія Барцицька, керівниця проєкту, презентувала результати та здобутки, які було досягнуто в ході реалізації проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України».
У панельній дискусії № 1 дискутували про “Тверді чи м’які навички: що є більш пріоритетним для компаній і чому?” Спікерами виступили:
Олег Суренщиков, менеджер з навчання та розвитку персоналу компанії «Нібулон».
Сергій Тименко, керівник відділу навчання та розвитку персоналу компанії «Кернел».
Тетяна Тишко, головна фахівчиня відділу оцінки та розвитку персоналу Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики АТ «Укрзалізниця».
Євген Риженко, керівник дидактики ДП «Фесто».
Наталія Кулалаєва, експертка проєкту, професор.
Під час панельної дискусії № 2 спікери дискутували про те, як проєкт вплинув на можливості розвитку професійно-технічної освіти. Дискусію вели:
Ірина Шумік, генеральна директорка Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України.
Алла Кравченко, заступниця генерального директора з міжнародних питань, експертка з академічного співробітництва освітнього проєкту Агрокебети.
Євген Клопотенко, керівник ГО «Культ Фуд».
Сергій Сікірніцький, директор Державного професійно-технічного навчального закладу «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну».
Василь Лужецький, директор Меденицького аграрно-технологічного професійного коледж.
Панельна дискусія №3 була присвячена Rivne Work Hub, а саме тому чи може ця модель бути застосована в інших регіонах і чому. Спікерами цієї панелі виступили:
Петро Коржевський, директор Департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, експерт проєкту.
Ольга Агєєва, директорка Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту Харківської обласної державної адміністрації.
Наталія Самойленко, директорка Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області.
Олена Гришаєва, в.о. директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області.
Валентина Франчук, начальниця відділу вищої, професійно-технічної, позашкільної освіти, виховної роботи, науки та інновацій Полтавської обласної військової адміністрації.
Сніжана Леу-Севериненко, консультантка з розвитку трудового потенціалу, FHI 360, провела відкрите обговорення з аудиторією на тему “Як надалі впроваджувати практики розвитку трудового потенціалу?” Під час такого обговорення ми не лише отримали відгуки зацікавлених сторін щодо отриманої в рамках проєкту підтримки, а ще й визначили майбутні перспективи відновлення ринку праці та розвитку кар’єрних можливостей в Україні.
Завершила нашу 6-годинну конференцію Маргарита Оксаніченко, менеджерка з розвитку трудового потенціалу Проєкту USAID «Економічна підтримка України», підвівши підсумки заходу та проєкту в цілому.
Учасниками конференції стали понад 120 осіб, серед яких представники Проєкту USAID «Економічна підтримка України», ГО «Міжнародна фундація розвитку», Міністерства освіти і науки України, закладів П(ПТ)О та вищої освіти, обласних державних адміністрацій України, представники компаній України, зокрема, зі сфер будівництва, машинобудування, виробництва, послуг та аграрного сектору, а також представники неурядових громадських організацій.
Організаторами заходу стали:
Проєкт USAID «Економічна підтримка України».
ГО «Міжнародна фундація розвитку».
Нагадаємо, що наш проєкт націлений на посилення розвитку трудового потенціалу для будівництва, машинобудування, виробництва, сфери послуг та сільського господарства України шляхом збільшення потенціалу мікро-, малих та середніх підприємств, закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти, обласних державних адміністрацій шляхом підвищення кваліфікації та перекваліфікації дорослого місцевого населення з акцентом на незахищені верстви населення та переселенців.