Майстри виробничого навчання з професії “кyxaр” підвищують кваліфікацію для реформи шкільного харчування

Опубліковано juliya.malogulko на

???? У рамках проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України» ГО «Культ Фуд» у партнерстві з ГО «Національна асоціація громадського харчування» задля реалізації завдання реформи шкільного харчування організували підвищення кваліфікації для майстрів виробничого навчання закладів професійної освіти з професії «Кyxaр» за темою: «Впровадження різноманітного, збалансованого та якісного харчування в закладах освіти».
???? 66 майстрів виробничого навчання з Сумської, Закарпатської та Вінницької областей мали змогу пройти онлайн-навчання та підвищити кваліфікацію, щоб передавати свої знання кухарям шкільних їдалень й консультувати громади щодо надання послуг з організації здорового харчування в школах.
???? За 3 місяці учасники опанували принципи створення шкільного меню, технологічних карток до страв і калькуляційних карт; вимоги до безпечності харчових продуктів і гігієнічні норми; товарознавство, забезпечення якості харчових продуктів, страв і напоїв; особливості харчування дітей і підлітків.
???? Майстри також детально ознайомились із цілями та особливостями реформи шкільного харчування в Україні.
Нагадаємо, що реформа системи харчування в закладах освіти України започатковано з ініціативи першої леді Олени Зеленської, це комплекс заходів, метою яких є зміна системи харчування – від норм споживання, технологічних процесів, підходу до закупівлі продуктів, послуг харчування та обладнання харчоблоків до поведінкових аспектів і суспільного сприйняття та розуміння здорового харчування й корисних харчових звичок. Однією із цілей Стратегії реформування системи шкільного харчування затвердженої урядом є забезпечення громад та шкіл професійними працівниками громадського харчування, які можуть впроваджувати систему здорового та безпечного харчування. Євген Клопотенко, як Почесний амбасадор України 2023 у сфері кулінарної дипломатії та команда CultFood залучена міністерствами освіти і науки, охорони здоров’я, економіки до впровадження реформи.
❗️ Навчання проводилося в рамках проєкту “Розвиток трудового потенціалу для України”, що реалізує ГО “Міжнародна фундація розвитку” за сприянням Проєкту USAID “Економічна підтримка України”.
Категорії: Uncategorized

Translate »