Попередження аварій та отруєнь персоналу від фосфіну при проведенні фумігації та розвантаженні зернових вантажів у специфічних умовах морських портів та суден

Опубліковано juliya.malogulko на

Фумігацію зерна повинні проводити тільки спеціально навчені спеціалісти, які мають відповідні навички і досвід. Однією з проблем для України є те, що жоден вітчизняний заклад освіти не навчає профільних спеціалістів ізі знезараження зерна, а навчання фахівців з фумігації є вкрай важливим. Тому, з 18 по 22 грудня 2023 року, 6 працівників ТОВ «Трансбалктермінал» та ТОВ «Термінал «Боріваж» підвищили свою кваліфікацію у “Південному кваліфікаційному центрі” у рамках опанування курсу “Попередження аварій та отруєнь персоналу від фосфіну при проведенні фумігації та розвантаженні зернових вантажів у специфічних умовах морських портів та суден”.
У ході навчання фумігаторники та стивідори двох підприємств засвоїли знання та навички фумігації зернових та кормових вантажів на основі фосфіну, щодо вимог діючих національних та міжнародних законодавчих документів що стосуються діяльності при операціях морської фумігації вантажів у портах та суднах. Зміст курсу базується на положеннях Конвенції SOLAS, Правил МОПНВ, Стандарту GAFTA для фумігації V8.0 2021, Рекомендації ІМО MSC.1/Circ, 1264, 2008, IMFO (Міжнародна організація з морської фумігації).
На практичних заняттях слухачі навчились тактично та стратегічно попереджати аварійні ситуації, нотифікації та отруєння персоналу при його роботі з фумігації вантажів у портах та рейдах тощо. Тож, працівники підприємств відпрацювали навички інструментального виміру фосфіну у повітрі робочої зони, опанували правила використання аварійних сіток для ящиків з банками отруто-фумігантів у звичайних умовах та при аварійних ситуаціях (падіння на причал, попадання у акваторію порту, втрата в морі відкритих рейдів порту), навчились надавати домедичну допомогу при отруєнні фосфіном на борту судна.
Навчання відбувалось в рамках проєкту “Розвиток трудового потенціалу для України”, що реалізується ГО «Міжнародна фундація розвитку за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Категорії: Uncategorized

Translate »