Доступ до вищої освіти вступників з тимчасово окупованих територій.

Опубліковано admin на

Правове регулювання вступу до закладів вищої освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях на сьогоднішній недосконале. З метою його покращення Президентом України було ініційовано внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» для максимального спрощення вступу у заклади вищої освіти випускникам шкіл з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Криму. 

Проте, варто зауважити, що для вступу до закладів вищої освіти вступникам з тимчасово окупованих територій необхідним є в’їзд на вільну від окупації територію України для отримання документу про загальну середню освіту, складання державної підсумкової атестації та вступних іспитів.
З урахуванням складної ситуації з перетином лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями Громадська організація «Міжнародна фундація розвитку» звернулася до Президента України з ініціативою розробки змін до законодавства про освіту щодо дистанційного складання державної підсумкової атестації, отримання документу про загальну середню освіту, подачі документів та зарахування до закладів вищої освіти вступників, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Таким чином, вступники приїжджаючи на вільну від окупації частину території України будуть впевненими у вступі до університету та своєму майбутньому.

Категорії: Новини

Translate »