АНАТОМІЯ ЗАЛЕЖНОСТІ

Опубліковано admin на

31 січня 2020 року Макуха Вероніка від ГО «Міжнародна фундація розвитку» взяла участь у лекції Тетяни Орлової «Анатомія залежності», на якій йшлось про ключові моменти людських залежностей.

Цікавою інформацією була різниця між звичкою та залежністю, про що і оповідається в цьому репортажі.

Звичка – це економія вашої енергії. Роблячи щось звичне, ми не роздумуємо і діємо на автоматі.

У кожного є звичка вмикати світло в одному місці. Навіть прийшовши до друга в гості , ви таки нажмете в тому місці, аби увімкнути світло, де у вас вдома. Ви звикли. А от приїхавши до моря чи в ліс на ночівлю в палатках, наврядчи ви будете шукати де б то увімкнути світло. Це нейропластичність нашого мозку. Ми вміємо адаптуватись.
Але це не про залежності.

Залежності бувають різні: фізична (алкоголь, наркотики, куріння),
психологічна (у стосунках, азартні ігри, солодощі) та інші.

Навіть трудоголізм визнано залежністю. Людина жертвує часом з сім’єю, хоббі заради роботи. Тікає від реальності і проблем туди, де вона отримує задоволення, слова захвату і поваги від співпрацівників.

Все відбувається циклічно. Наприклад , залежність від шоколаду: Вам хочеться тих цукерок так, що ви йдете в магазин вночі, купуєте, з’їдаєте і отримуєте певне задоволення. Це один цикл. І на інший день вам хочеться того ж.

Людина, яка залежна від наркотиків, де б не була, знаючи що залишилась одна доза, буде шукати де ж купити ще.

ОДНАК залежність – це швидше про контекст. До прикладу , впродовж війни людям кололи героїн, та повернувшись додому, 75% не вживали більше цей наркотик. Чому? Тому що змінилась обстановка, контекст. На війні це потрібно було, щоб вижити, а вдома немає потреби.

Як позбутись залежності? Впевнено сказати собі : ,,Я зможу. Я не жертва. Я здатен з цього вийти‘‘. І якщо залежний це говорить собі свідомо, розуміючи зміст цих слів, все вийде. Головне, ближнім впіймати цей момент, коли залежний це усвідомив і допомогти вчасно.

Структура мозку звісно змінюється під впливом залежності, але те як він трансформується пов’язано на пряму від розвитку людини, а не від залежності.

Не бійтесь залежностей, це природнє явище для нас. Намагайтесь створити таку реальність, яка буде вас радувати і розвивати!

Автор Макуха Вероніка

Категорії: Новини

Translate »