ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО В УКРАЇНІ

Опубліковано admin на

Члени ГО “Міжнародна фундація розвитку” провели дослідження з питань безпеки жінок в родині.

В Україні щороку внаслідок гендерно зумовленого насильства гине більше жінок, ніж внаслідок воєнних дій.

Фізичному домашньому насильству в Україні піддаються понад 1,8 млн жінок. З кожним роком шокуюча статистика щодо насильства вдома невпинно зростає.

За оцінками Всесвітньою організацій охорони здоров`я, на 2019 рік в Україні до 25% жінок зазнавали насильства з боку чоловіків або партнерів. За даними Нацполіції за 2018 рік, кількість звернень із повідомленнями про домашнє насильство перевищила 115 тис., із них 1418 – від дітей. Складено 99,5 протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 173-2 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Проте, жодного термінового обмежувального припису проти підозрюваної чи винної особи не було видано…

За стандартом Ради Європи, на кожні 7-10 тисяч мешканців має бути створене одне сімейне місце, тобто місце для жінки з дітьми, в притулках чи інших соцустановах.

Нині в Україні такі притулки лише почали створюватися.

Спеціалізовані притулки для постраждалих жінок за допомогою міжнародних донорів створені та вже діють сьогодні, крім Київської області, в місті Києві, Харкові, Бердянську, Маріуполі, Кривому Розі, Слов’янську, у Вінницькій області.

Український уряд погодив створення колл-центру для реагування на випадки домашнього насильства і надання консультацій та психологічної допомоги.

Чекаємо… далі буде…

Категорії: Новини

Translate »